Muzyka jest jednym z kluczowych elementów wesela. Nie jest wystarczająco ceniona, ale jest niezbędna, by towarzyszyć uczuciom i wzbudzać emocje. Nie zapominajmy, że muzyka ma niezwykły wpływ na życie i może złagodzić lub wzmocnić wszystkie rodzaje uczuć. Czy chcesz mieć najlepszą możliwą ścieżkę dźwiękową na swoim weselu?
Osobowość
Pamiętajcie, że ślub należy do was. Jesteście głównymi bohaterami tego wydarzenia i nikt nie może przejść obok was obojętnie, zwłaszcza jeśli chodzi o muzykę, bo mimo bardziej komercyjnych gatunków, które są popularne, każdy ma swój własny styl.
Czasami musimy jednak zrobić ustępstwo na korzyść pozostałych uczestników wesela. Ponieważ muzyka jest niemal stałym elementem takiej uroczystości, powinna towarzyszyć wieczorowi, nie będąc przy tym ekstrawagancka czy nudna. Chociaż musisz zachować swoje gusta, pamiętaj, że twoi goście powinni się również dobrze bawić. Wesele jest wasze i powinno mieć wasz akcent, ale jest też organizowane dla wszystkich innych. Tak więc, unikaj radykalnych i mało znanych gatunków.
Wiele zależy od rodzaju uroczystości. W przypadku uroczystości religijnych sięga się po klasykę, która od dziesięcioleci wypełnia przestrzenie duchowe, najczęściej w wykonaniu chóru lub formacji z instrumentami smyczkowymi. Zwykle mają one w swoim repertuarze znane lub nieznane utwory muzyki klasycznej, ale także akustyczne wersje aktualnych piosenek, które pod kierunkiem doświadczonych muzyków (z kościoła lub wybranych przez Parę Młodą) którzy umiejętnie zapewniają podkład muzyczny w poszczególnych momentach uroczystości, takich jak wejście Panny Młodej do świątyni, między czytaniami, po wymianie obrączek, po komunii i wyjściu gości z kościoła. Bądź dobrze poinformowany o usługach oferowanych przez kościół, ponieważ może się okazać, że nie będziesz musiał wynajmować zespołu.
Uroczystość
W uroczystościach cywilnych muzyka jest mniej ograniczona i występuje w różnych formach. Wynajęcie zespołu, bez względu na to, czy należy on do konkretnego gatunku muzycznego, czy też nie jest najbardziej polecaną opcją. Te zazwyczaj reinterpretują ulubione piosenki pary, wiele z nich wybranych właśnie na tę okazję. W tym przypadku głos jest jednym z najważniejszych „instrumentów”, a reszta instrumentów jest bardziej zróżnicowana, ponieważ niektóre instrumenty perkusyjne i dęte pojawiają się częściej, a wiele z nich służy konkretnym celom, takim jak dźwięki muzyki celtyckiej, jazzu, bluesa czy rocka.
Pierwszy taniec
Wybór tej piosenki zależy wyłącznie od ciebie. Na szczęście jest to ten moment wesela, kiedy można mieć większą swobodę muzyczną i można wybrać jakąkolwiek piosenkę, nawet te najbardziej radykalne. Macie ochotę na tango, heavy metalową piosenkę? Nie ma problemu. Kiedy wybrana zostaje piosenka przewodnia, para zyskuje wyjątkowy poziom połączenia ze sobą podczas tańca.
Inną opcją, a zarazem jedną z najfajniejszych jest realizacja własnej choreografii w parze lub w grupie z wybranym motywem przewodnim. Choć nerwy mogą spłatać figla, zwłaszcza jeśli nie ma się wprawy w tych sztukach.