Wybór miejsca na miesiąc miodowy

Tak jak zaplanowaliście swój ślub, powinniście zrobić to samo z miesiącem miodowym. Jeśli jeszcze nie zastanawialiście się gdzie pojechać lub jakie miejsce wybrać, zrobiliśmy kilka wyszukiwań, które pomogą wam wybrać dobrą destynację zgodnie z waszymi upodobaniami.

Dla zagorzałych romantyków

Jeśli zarówno ty, jak i twój przyszły mąż chcecie spędzić miesiąc miodowy w bardziej romantycznych miejscach, nie należy wahać się wybrać jako miejsce docelowe Francji, jej Wieża Eiffel jest bez wątpienia jednym z najbardziej emblematycznych miejsc dla zakochanych.

Innym miejscem, które sprawi, że będziesz wzdychać z miłości jest Wenecja, przejażdżka gondolą po kanałach jest z pewnością bardzo romantycznym zajęciem. Można również wybrać się na wycieczkę po winnicach, zrobić zakupy – ponieważ tutaj można znaleźć najlepsze europejskie marki – skosztować soczystej pizzy z szynką Serrano i rozkoszować się kawą espresso, która jest częścią tutejszej gastronomii.

Interesujecie się kulturą azjatycką i chcecie mieć coś romantycznego i egzotycznego na swój miesiąc miodowy? Właściwym miejscem dla tych cech jest Tajlandia, jej egzotyczne jedzenie i starożytne świątynie, jej kultura, język, spacer po kolorowych ulicach i cieszenie się słynnymi masażami, bez wątpienia będzie dobrym celem podróży.

W poszukiwaniu adrenaliny

Jeśli kochasz zabawę i jesteś pasjonatem natury, dzikiej przyrody, zwierząt i przygód na safari, twoim ulubionym miejscem na podróż poślubną będzie Kenia lub Tanzania (Afryka). Doświadczenie spaceru po którymś z parków narodowych lub rezerwatów będzie niesamowitym przeżyciem. Jedną z atrakcji jest możliwość wyboru hoteli położonych na terenie parków narodowych. Wyobraźcie sobie, że jedząc śniadanie widzicie przechodzące obok żyrafy, słonie czy szarżę małp manatów. Dla młodych par, które chcą cieszyć się pokazami, koncertami i hazardem, Las Vegas jest doskonałą opcją. Ta destynacja jest dla par z „otwartymi umysłami” i zrelaksowanych, którzy chcą cieszyć się nocnym życiem, można tam również korzystać z różnych parków rozrywki.

Rajska ucieczka

Niektóre z najbardziej popularnych miejsc wśród nowożeńców na miesiąc miodowy to wyspy Bora Bora i Tahiti, Curaçao, Jamajka Cancun, Isla Mujeres lub Cozume, aby cieszyć się rajską ucieczką.

Porady:

– Jeśli nie wiesz od czego zacząć lub jakie miejsce wybrać na miesiąc miodowy, każdy z was może zrobić listę możliwych destynacji. Jest to dobry początek do rozpoczęcia planowania.

– Zawsze mówcie w hotelach, że jesteście w podróży poślubnej, dzięki czemu otrzymacie specjalną uwagę.

– Przed wyborem miejsca na podróż poślubną należy wziąć pod uwagę swoje upodobania oraz upodobania przyszłego małżonka.

– Kiedy już określisz cel podróży, dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tym miejscu: atrakcje, typowe jedzenie, język, którym się posługują lokalni i wszystko, co ma związek z kulturą. W ten sposób będziesz lepiej przygotowany.

– Weź pod uwagę sezon, od tego będzie zależała nie tylko cena, pobyt w hotelu, ale także pogoda.

– Zaplanuj swój miesiąc miodowy z wyprzedzeniem, abyś mógł wybrać miejsce docelowe z większym spokojem.