Jakie elementy można pominąć, aby obniżyć koszty wesela?

Żadna kobieta nie wyobraża sobie ograniczenia wydatków, skrócenia listy gości i wyeliminowania kompozycji kwiatowych w dniu ślubu, wręcz przeciwnie, od najmłodszych lat marzymy o ślubie jak z bajki: w wielkim kościele, w długiej sukni, w otoczeniu wszystkich znanych nam osób, z przyjęciem w eleganckiej i pięknie oświetlonej sali. Niestety rzeczywistość jest inna i nie wszystkim z nas uda się zrealizować to marzenie o królewskim ślubie, czy to z powodów finansowych czy innych. I to prawda, ta myśl przeraża, ale nikt nigdy nie powiedział, że mniej ostentacyjna ceremonia nie może być tak samo wyjątkowa i niezapomniana jak każda inna.

Jakie jest idealne miejsce na prosty, ale elegancki ślub?

Nowym trendem są wesela domowe, a to dlatego, że przyjęcia domowe są zawsze bardziej osobiste i intymne. Jednak logistyka organizacji wesela w domu jest dość skomplikowana. Musisz wziąć pod uwagę dodatkowe koszty Moją rekomendacją jest szukać najlepszej opcji wśród dostępnych sal imprezowych lub małych lokali, które są wynajmowane do tego celu. W pierwszej chwili koszt wynajmu lokalu może wydawać się wygórowany, ale płacą Państwo również za infrastrukturę miejsca, a także usługi, które oferuje, takie jak parking. Ponadto, po zakończeniu imprezy, panna młoda i jej rodzina nie muszą martwić się o demontaż dekoracji lub ewentualne szkody wyrządzone w domu. Dodatkowy wydatek, który nie jest brany pod uwagę w budżetach jest renowacja ogrodu, który cierpi z powodu dużej ilości osób . Dlatego najlepiej jest znaleźć salę weselną lub miejsce, które spełnia wymagania panny młodej i oferuje wszelkie wygody. Ważne jest, aby zaoszczędzić sobie bólu głowy i niepotrzebnych wydatków w skomplikowanej logistyce, aby jak najlepiej wykorzystać ten wyjątkowy dzień.

Jakie elementy można pominąć, aby obniżyć koszty wesela?

Jest wiele elementów, które można pominąć, nie tracąc przy tym istoty i elegancji wydarzenia. Obecnie panuje moda na posiadanie tortu i stołu ze słodyczami. Moim zdaniem wystarczy jeden z tych dwóch elementów. Bardziej podoba mi się stół z cukierkami, ponieważ oferuje większą różnorodność. Tort, choć jest klasykiem, stracił na znaczeniu i większość gości nawet go nie próbuje. Poza tym zdjęcie pary młodej z tortem wydaje mi się nieco tandetne i staroświeckie.
Kolejnym elementem, w którym można ograniczyć koszty są zaproszenia. Wybór tektury z recyklingu jest najmądrzejszą i najbardziej ekonomiczną opcją, a panna młoda może czuć się dobrze, pomagając środowisku.

Radzę również Pannom Młodym, aby zapytały swojego dekoratora lub florystę, które kwiaty są w obecnym sezonie i nie muszą być importowane. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli są one łatwiej dostępne, cena jest obniżona i można użyć ich więcej bez wydawania zbyt wiele. Podobnie warto przemyśleć wystrój kościoła. W tym sensie dobrze jest skupić się na dekoracji ołtarza i najbliższej okolicy, w której będzie znajdować się Para Młoda, zamiast dekorować całego kościoła. Dzięki temu Panna Młoda może uniknąć wydatków związanych np. z dekoracją ławek, nie tracąc przy tym elegancji ślubu.